הדרך

"הראה לי את פנייך המקוריים... אלו שהיו שם לפני שאביך ואמך נולדו..."

אין לדעת מתי התחיל המסע.

הנחה מסוימת תהיה כאשר נולדתי ואולי אף לפני כן ניתן לומר. כך המסע הוביל דבר לדבר והדרך הובילה תקופה לתקופה ובדיוק מופלא ולא במקרה היוגה נכנסה.

את היוגה פגשתי לראשונה בגיל 19 כחלק מתהליך שיקום מפציעה. עד לאותו הרגע רקדתי והופעתי במסגרות שונות כ13 שנה. כל אשר "ידעתי" היה לרקוד. והעולם אותו הכרתי היה עולם המחול.

בזמן ההחלמה מהפציעה נפגשתי עם סוגים שונים של עבודה אך היוגה הייתה המעניינת מכולם עבורי. העבודה הייתה שונה מכל פעילות גופנית שהכרתי וההנחיה על הדברים שמעבר לגוף הפיזי סקרנה אותי. התחלתי להכיר בתוכי פינות וחדרים שלא ידעתי על קיומם, שלא רציתי לשמוע את קולם, למדתי את גופי מתוך מבט קרוב, כנה ואישי ולא מתוך שיפוט של אדם אחר או לפי משקל או מראה חיצוני. שם העזתי לשאול לראשונה בחיי "אז מי אני באמת?", למדתי חוזק אמיתי מהו, ומעל לכל הבנתי שזוהי דרך של צעידה ושאלות, של למידה ולא של תוצאות. הפוך על הפוך אומרים.... הבנתי שהכול עומד ויכול להשתנות... ומבלי משים הרשתי לעצמי להיות את שלא ידעתי לתמלל או להבין.

ממקום שהכיר א' פקחתי זוג עיניים ואחד לב והתמסרתי לב'.

מהי יוגה? יוגה היא כל פעולה שנעשית מתוך תשומת לב וחקירה פנימית. היא מיומנות של גילוי עצמי. היא מסע אפשרי בו אתה מוכן להחזיר את המבט אל עצמך ולחיות את חייך כמי שאתה. היא עבודה על שינוי, עבודה על התפתחות והתקדמות, עבודה על אמת, קירבה, ואהבה שהיא הטבע הראשוני.

מאז אותן 20 שנה שחלפו ועד היום אני צועדת, חווה, נושמת מתוך קירבה שמתחדשת בכל רגע של חיים. אני מתבוננת במעשיי, מילותיי, גופי ובחיי מתוך שאיפה להכיר בחד פעמי, לקבל את השלם ולהוקיר, לפגוש בכל דפוס, הרגל או גבול ודרכם לצלוח אל עומק נוסף דרך הגלים... גלים שאינם פוסקים. אני מנסה לדייק, לא פוחדת משינוי, מוקירה על כל המצבים והזדמנויות שנקרות בדרכי, מנסה להוריד עוד כיסויים ולקלף עוד קליפות שהצטברו על עורי.

לא אומר שזה קל אך גם לא אומר שיש קושי. אומר שזוהי עבודה לחיים ובדרכם המסתורית אני סומכת עליהם שהם מובילים ונכונים. כל השפע קיים עבור מפעל החיים.

אני תלמידה ליוגה ותלמידה של החיים. בצניעות רק מבקשת לחלוק ולשתף בחוויותיי. דרך הוראתי אני מאפשרת לכל אחד ואחת את החוויה שלו/ה האישית. דרך מילים וכתבים אני לומדת יחד עם מורי ותלמידיי את יופייה ותבונתה של מסורת ארוכת שנים ושל חיים שבאמת יש בהם הכל ומהכול.

אני מודה ומלאת אהבה לכל מורי היוגה שפגשתי בדרך ובעיקר למורה שמלווה אותי לאורך כל השנים שמעון בן אבי. מודה על כל השפע שהחיים האלו מאפשרים ולכם על הזכות לחלוק, ללמוד ולצעוד. יחד ולחוד.

נמסטה. שירלי

"יוגה לא עוסקת באינפורמציה. יוגה היא טרנספורמציה"

quote