ינואר 2021

"הפתע את עצמך ועשה דבר אשר אינו כתוב בתפריט חייך. גלה כי במקום אשר חשבת שאתה מסתיים, אתה רק מתחיל." (רבי נחמן מברסלב)

הברכות לכולנו שצלחנו דרכינו והגענו לפתחה של עוד שנה אזרחית בה הכל עוד פתוח, וניתן לשינוי. שנה אזרחית נפלאה ומבורכת לכולנו.

האם נסכם את 2020? או אולי פשוט נזרום הלאה?... אני מציעה שנמשיך הלאה, נזרום עם החיים, הרגעים, ההבנות והשיעורים האין סופיים. תמיד אנחנו אומרים שהיוגה לא עוסקת בחושך אלא מנסה להביא עוד אור על פני כל הדברים. ובכן, ברוח התקופה, כיצד נביא עוד אור לשנה החדשה?

מה שהתקופה (הארוכה, יש לומר) הזו לימדה אותי, זה שאין טעם להתנגד, להתעצב, לכעוס, להתמרמר... מהסיבה הפשוטה שיחס כזה לא יניב אף פרי בהמשך... הפירות מצויים לכל אורך השביל בו אנחנו פוסעים ומתהלכים. כל רגע, כל דקה, כל יום, פרי אחר זוכה להגיע אל כפות ידינו, השאלה אם אנחנו נבונים דיינו להבחין בו וליהנות מטעמו? האם נפתיע את עצמנו ונגלה שבמקום בו חשבנו שסיימנו, למעשה רק התחלנו'.


עדכונים:

שיעורי הזום, ההקלטות, החיים ה"רגילים" נמשכים ועל כך הודיה רבה כי לפחות משהו אחד טוב יצא מכל התקופה, ואני בטוחה שעוד כמה דברים טובים הצלחנו לחוות, להרגיש, להבין, לראות ולשנות.

ביום שלישי ה5/1 בשעה 20:00 "הפילוסופיה של היוגה":

שיעור חודשי דרך הזום של אלהיוגה. הנושא לשיח הקרוב: מהיכן באנו ולאן נלך?

היוגה הינה מסורת רוחנית המאפשרת לנו דרך נוספת לראות ולפגוש את מציאות החיים. יש האומרים שהיוגה נולדה מהדמעות של בני האדם... נתחיל לקרוא את היוגה סוטרה – טקסט המציע לאדם כלים על מנת להשתחרר מן הסבל ולחיות מתוך חופש, חופש להיות עצמו.

הרשמה וקישור דרך אלהיוגה.

ביום שבת ה23/1 ניפגש "באמיתי" לסדנא משותפת בנושא: יצירתיות.

כשאנו מבינים את האבולוציה הטבעית של החיים אנו מבינים שהחיים נוצרו עבורנו. אותה הבנה מביאה עמה הבנה נוספת – אנחנו נוצרנו עבורם. כלומר אנחנו כאן כדי לייצר חיים, לייצר את החיים שלנו. אנחנו אלו שמייצרים את חיינו. כדי לייצר את החיים באופן הנכון ביותר לנו אנו מתבקשים להביא אליהם המון יצירתיות, ויצירתיות שווה בערכה לאחראיות. כלומר הדבר בידינו. החיים ניתנו לנו והאחראיות שלנו, כמו חובתנו, לתת חיים לחיים שלנו.

נתרגל ביצירתיות, נשוחח על חיים ועל יצירתיות ובעיקר נאפשר מרחב משותף לשיח, לתנועה וליצירה. מוזמנים באהבה. החלל עצום בגודלו מלא באור ואוויר צח.

שבת ה23/1/21 בשעה 09:00-11:30. רחוב אהוד קינמון 32 בת ים.

עלות 100 ₪. הרשמה מראש.


אמנם הסגר הנוכחי ביטל לנו את הסופ"ש בכליל, ואמנם הריטריט בפברואר בצוקים כבר מלא, אך עדיין יש לנו את בית לחם הגלילית בחודש מרץ וסדנא נוספת שמתבשלת לה באפריל.

שתהיה לכולנו שנה מלאה ביצירה, אהבה, למידה ותנועה.

אהבה לכל אחד ואחת, שירלי.