ואז הגיעה הקורונה....

מדהים איך הכול השתנה.

איך כל רגע ורגע זה ממשיך להשתנות ומזמין להשתנות. השינוי הוא מדהים בכל הרבדים והסוגיות.

מה שמדהים בכל השינוי הזה, שזה משתנה מ"סיוט", "טירוף", "חלום רע", "הזיה" - לאמת לאמיתה. מה שקורה עכשיו זוהי האמת היחידה. ומה שאותה אמת מוציאה מתוכנו זה אמת מדהימה אם נבחר בה. אם נאפשר אותה.

מציאות הקורונה הביאה עבור כל האנושות את רוח היוגה. זוהי לא מלחמה בנגיף. זוהי הזדמנות לשלום כולל בין אדם לאדמה, בין אדם לעולם, בין אדם לאדם, בין אדם לבין עצמו.

אדם בוחר בחייו מה להכניס ולפיכך בוחר הוא גם מה להוציא. אם נכניס פנימה שפה של פחד, פאניקה, חרדה, לחץ, התנגדות, כעס וכו'... זה גם מה שייצא מאתנו החוצה לחלל ולקיום. הוכחה לכך תהיה שעד היום זה לא ממש עשה לנו טוב... אך אם נבחר להכניס פנימה שקט, קבלה, הבנה, התרגשות, טוב, שמחה, אמונה, ביטחון, שוויון נפש וכו'... זה גם מה שייצא מאתנו החוצה וישנה את כולנו ואת פני הכדור.

הצלילים והמילים שכולם היום מתחילים כבר להפיק מגרונם ולהעביר בסרטונים וכדומה – אלו מנגינות שאנחנו ביוגה מדברים, שומעים ומזמרים כל הזמן.

אנחנו מדברים על הבית, מדברים על הקשבה, מדברים על להפנות את המבט פנימה על מנת שיראה וילמד שיש דרך נוספת להסתכל החוצה. אנחנו מדברים על אהבה, על שינוי, על פירוק לשם בנייה חדשה, על להיטיב, על אמת, על המציאות כפי שהיא. אנחנו מדברים על האדם ועל האנושות כולה. והנה הכול קורה לנגד עינינו.  הכול קורה בעד שנפקח את עינינו.

ה"טבעי" שלנו, אליו התרגלנו, אותו הכרנו, הערצנו, קידשנו, הרמנו ורמסנו, מעולם לא היה באמת טבעי בגלל עולם של פחד ומרחק, בגלל הדרך שעד היום התנהלנו – עצמנו עיניים וכמו עיוורים לאור, בחושך מוחלט העברנו פה עוד יום ועוד יום. 

השינוי הפעם נדרש. הכרחי. נרצה או לא. נשמח או נכאב. נתנגד או נשחרר. נשנא או נאהב.

כשקורה שינוי כזה גדול, חייבים להתחיל להופיע שינויים קטנים!!!

מי שלא עובר עכשיו שינוי כלשהוא – לא באמת נמצא פה. הוא לא באמת חי פה!!!

מי שלא משנה עכשיו את דעתו, את ליבו, את פחדיו, מחסומיו – הוא לא באמת מי שהוא. הוא פשוט לא!!! קיבלנו מתנה. המתנה היא המילה – כן!!!

יש לנו הזדמנות אדירה עכשיו לשנות. להשתנות. לעשות טוב. לא מה שטוב לנו בקונכייה הקטנה והאגואיסטית שלנו, אלא מה שטוב לעולם ולכולם. 

יוגה היא אחדות. חיבור. והזמן עכשיו הוא תרגול היוגה הכי חשוב שאי פעם נטלנו בו חלק. סוף סוף תרגול שיש בו משמעות. עכשיו יש לנו הזדמנות באמת לתרגל את היוגה. 

קיבלנו הזמנה שמחייבת אותנו להיות, לשנות, להתמודד, לבחור, להתבגר, להתגבר – כל אחד לבד ויחד כאנושות. זה רק ייקח אותנו למקום טוב בתנאי שנסכים ללכת אל מעבר לחומות, מעבר לפחד, מעבר לאגו, מעבר לשקר, מעבר לחלום. 

זה הזמן להיות. היוגה היא תרגול של איך להיות. להיות זה לחיות. לחיות זה לא מספיק. איך אנחנו בוחרים לחיות? הבחירה חוזרת לידינו למרות שתמיד הייתה שם. מה נבחר? האמת – זה ממש ממש פשוט. פשוט נבחר.

אני מתרגשת לבחור, להיות, לחיות, לשנות, להתבגר עוד טיפה, להיות יותר דומה, בוחרת בזכות ובמתנה. משחררת מעצמי עוד אשליה ומרגישה אפילו הקלה ויותר קלה. 

אהבה ועוד אהבה. שירלי.